1. 7Banki
 2. Lokaty

Lokaty


Jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów pomnażania kapitału są lokaty bankowe. Lokata bankowa to nic innego, jak instrument finansowy pozwalający zarabiać na posiadaniu pieniędzy. Lokata to umowa z bankiem. W myśl tej umowy klient wpłaca pieniądze na lokatę na określony czas, natomiast bank wypłaca za to odsetki. Jedne lokaty mogą być oprocentowane na 0,5%, natomiast te najlepsze mają oprocentowanie nawet 2% w skali roku. Jeśli chcesz znaleźć dobrą lokatę, która pozwoli Ci skutecznie zarabiać pieniądze, to sprawdź koniecznie ranking lokat bankowych. W jednym miejscu znajdziesz pełne zestawienie najlepszych lokat na rynku.

 • Getin Bank

  Ocena: 4,0
  Opinie (6)

  Lokata bankowa w Getin Bank to doskonały środek na powiększanie osobistego dostatku.

  Getin Bank

  Lokata na Nowe Środki
  Getin Bank

  • Lokata na Nowe Środki, z oprocentowaniem na 2,7% na 2 miesiące (2,3 na 3 miesiące, 1,4% dla 6 i 12 miesięcy)
  • Na okres 2, 3, 6 lub 12 miesięcy
  • Dostępna już od 500 zł do 400 000 zł
  szczegóły
 • Inbank

  Ocena: 4,0
  Opinie (6)

  Lokaty bankowe w Inbank z dużym oprocentowaniem pozwalają zarabiać nawet kilka procent przez rok.

  Inbank

  Lokata
  Inbank

  • Inbank - lokata na wysoki procent
  • Wysokie, stałe oprocentowanie
  • 100% online bez wychodzenia z domu
  • Brak konieczności otwierania kolejnego konta
  szczegóły
 • mBank

  Ocena: 4,0
  Opinie (6)

  Im dłuższa jest lokata bankowa w banku mBank, tym korzystniej, ale w tym przypadku ważne są także wysokość minimalnych i maksymalnych rocznych wpłat oraz zasady założenia lokaty.

  mBank

  eKonto z lokatą
  mBank

  • 3,5% na lokacie dla nowych klientów
  • oproc. nom. w skali roku
  • już od 500 zł
  • na 3 miesiące

  szczegóły

  Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe warunki i opłaty związane z lokatą z oprocentowaniem nominalnym 4% w skali roku znajdują się na stronie http://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/mlokata-na-wejscie/index.html oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunków terminowych lokat oszczędnościowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnym na link , w placówkach mBanku oraz u operatorów mLinii. Lokata 3 miesięczna z oprocentowaniem nominalnym 4% w skali roku przeznaczona jest dla nowych klientów mBanku SA. Wartość min. lokaty to 500 PLN. Maksymalna kwota lokaty to 10 000 PLN. Automatyczne odnowienie lokaty (prowadzenie lokaty przez kolejne okresy umowne), oznacza, iż po zakończeniu okresu umownego lokaty (kapitał wraz z naliczonymi odsetkami) zostanie odnowiona na kolejny okres 3 miesięczny na warunkach standardowej lokaty terminowej 3 miesięcznej, prezentowanej w aktualnie obowiązujących Tabelach stóp procentowych.

 • Santander Consumer Bank

  Ocena: 4,0
  Opinie (6)

  Lokata bankowa w Santander Consumer Bank to najkorzystniejszy sposób na pomnażanie swojego majątku.

  Santander Consumer Bank

  Lokata online
  Santander Consumer Bank

  • Lokata online bez wychodzenia z domu.
  • atrakcyjne oprocentowanie aż do 2,20%1
  • duży wybór okresów lokacyjnych: od 1 do 36 miesięcy
  • podgląd lokaty w Bankowości Internetowej
  • minimalna kwota: 1 000 zł, maksymalna kwota: 400 000 zł

  szczegóły

  1 Propozycja dotyczy nowych środków deponowanych ponad wolumen środków znajdujących się na należących do klienta rachunkach lokat terminowych w Santander Consumer Bank wg stanu na 01.11.2019 r. Oprocentowanie stałe w skali roku. Tabela Oprocentowania z dnia 28.11.2019 r. Minimalna kwota lokaty Online Nowe Środki wynosi 1 000 zł; maksymalna kwota lokaty 400 000 zł. Od skapitalizowanych odsetek pobierany jest podatek dochodowy od osób fizycznych. Oprocentowanie rachunków lokat terminowych zerwanych przed terminem wynosi 0% w stosunku rocznym. Brak opłat za otwarcie i prowadzenie lokaty. Niniejsza propozycja nie jest ofertą w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Lokaty bankowe różnią się między sobą długością. Jedne lokaty są trzymiesięczne, inne sześciomiesięczne, jeszcze inne roczne lub dwuletnie. Większość osób zwraca uwagę przede wszystkim na oprocentowanie danej lokaty. Trzeba jednak pamiętać, że w materiałach reklamowych banku oprocentowanie danej lokaty jest podawane w skali roku, co nie ma odzwierciedlenia w przypadku jednego miesiąca czy dwóch miesięcy trwania lokaty. Tak naprawdę zasadnicze znaczenie w wysokości zysku z lokaty ma czas jej trwania. Im dłuższa jest lokata, tym lepiej. Każdym bank chce zatrzymać pieniądze swoich klientów przez jak najdłuższy czas. W przypadku długich lokat banki oferują po prostu lepsze warunki finansowe. Zanim podpiszesz umowę na konkretną lokatę, sprawdź dokładnie ranking lokat bankowych. Takie zestawienie pozwala w szybki sposób zapoznać się z najważniejszymi zasadami działania lokat i podjąć dobrą decyzję. Ranking lokat bankowych jest aktualizowany co miesiąc, więc zawsze masz dostęp do aktualnych danych.

Wybierając lokatę, zwróć uwagę na sposób jej oprocentowania. Oprocentowanie to może być stałe lub zmienne. Każdy typ oprocentowania ma swoje wady i zalety, a wszystko zależy od tego, jak długo chcesz lokować pieniądze i ile ich masz. Ta kwestia również jest bardzo ważna, bo każda lokata wymaga minimalnej wysokości wpłaty. W większości przypadków minimum to 1000 zł, ale im wyższa kwota, tym lepiej, bo późniejszy zysk będzie wyższy. Lokaty bankowe gwarantują zdecydowanie lepsze zyski niż konta oszczędnościowe i to nawet te oprocentowany naprawdę wysoko. Jeśli nie wpłacasz pieniędzy na konto oszczędnościowe, a masz zgromadzony kapitał w wysokości przynajmniej kilku tysięcy złotych, to zdecydowanie lepiej wpłacić go na lokatę.

Część klientów banków gromadzi swoje nadwyżki finansowe na prywatnych kontach, co w dłuższej perspektywie czasu nie jest zbyt rozsądne. Konta osobiste nie są najlepszymi miejscami do gromadzenia większej ilości pieniędzy, dlatego że na koncie osobistym te pieniądze po prostu nie pracują. Nie pomnażasz ich na takim koncie, natomiast lokata sprawia, że Twoje pieniądze zarabiają kolejne pieniądze. Bez względu na to, jak duży będzie zysk z lokaty, zawsze będzie to sytuacja lepsza, niż przysłowiowe „trzymanie pieniędzy w skarpecie”. Najlepsze lokaty bankowe pozwalają zarabiać pasywnie w sposób prosty i wyjątkowo wygodny. Lokata jest jednym z nielicznych sposobów na zarabianie pieniędzy, jaki nie wymaga od Ciebie właściwie żadnego działania. Wystarczy tylko podpisać umowę i wpłacić pieniądze na lokatę a po jej upływie otrzymujesz wszystkie wpłacone pieniądze plus zarobione odsetki.